جدّی ایران خلبان برنامه ازدواج ایرانی

جدّی: ایران خلبان برنامه ازدواج ایرانی برنامه اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی اختراع سریع ترین روش درمان زخم دیابتی

محققان با استفاده از یک پروتئین طبیعی موفق به ساخت بانداژی ژله ای شدند. اصلاح زخم دیابتی با این روش 33 درصد سریع تر صورت می گیرد و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.&n

اختراع سریع ترین روش درمان زخم دیابتی

اختراع سریع ترین روش درمان زخم دیابتی

عبارات مهم : محققان

محققان با استفاده از یک پروتئین طبیعی موفق به ساخت بانداژی ژله ای شدند. اصلاح زخم دیابتی با این روش 33 درصد سریع تر صورت می گیرد و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، دست و پای بیماران مبتلا به دیابت به علت ضعف گردش خون و آسیب عصبی معمولا بی حس است و به همین علت اغلب متوجه زخم های پوستی به خاص در ناحیه پا نمی شوند. به علت سرعت پایین اصلاح و ترمیم زخم در این افراد، معمولا ناحیه جراحت دچار عفونت شدید شده است و ممکن است منجر به قطع عضو بیمار شود.

محققان دانشگاه نورث وسترن ایلینوی آمریکا جهت حل این مسئله یک راه حل راحت اندیشیده اند. آنها از یک پروتئین طبیعی به نام لامینین استفاده کرده اند که در پوست و بافت های دیگر بدن وجود دارد.

اختراع سریع ترین روش درمان زخم دیابتی

این پروتئین در ارتباط سلول ها با یکدیگر نقش دارد و آنها را تشویق به زایش، حرکت و اتصال به یکدیگر می کند. در جریان این مطالعات محققان بخش خاصی از این پروتئین را شناسایی کردند که نقش مهمی در ترمیم و درمان زخم دارد. این بخش از 12 آمینو اسید تشکیل شده است است که سنگ بنای مهم پروتئین هستند و A5G81 نامیده می شوند. به علت اینکه A5G81 بسیار کوچکتر و راحت تر از پروتئین لامینین هست، ساخت آن در آزمایشگاه با سهولت زیاد و هزینه کمتری صورت می گیرد.

محققان این بخش از پروتئین را به بانداژ هیدورژلی آنتی اکسیدان که از قبل تولید شده است بود اضافه کردند. این بانداژ در ابتدا به صورت مایع است و بعد از اینکه روی پوست قرار می گیرد، بر اثر دمای بدن به ژلی سفت تبدیل می شود که دو مزیت دارد. اول اینکه تمام برجستگی ها و انحنای پوست را پوشش می دهد و قابل استفاده در تمام سطوح هست. دوم اینکه ژل با ایجاد یک ساختار سه بعدی مانند داربست، رشد سلول ها و ترمیم زخم را ممکن می کند. در نهایت می توان بانداژ را بعد از اصلاح زخم، با یک محلول نمکی به آسانی شست.

محققان با استفاده از یک پروتئین طبیعی موفق به ساخت بانداژی ژله ای شدند. اصلاح زخم دیابتی با این روش 33 درصد سریع تر صورت می گیرد و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.&n

مطالعات نشان می دهد اصلاح زخم با این روش 33 درصد سریع تر صورت می گیرد و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.

نتایج این مطالعه در نشریه Proceedings of the National Academy of Sciences انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: محققان | اختراع | پروتئین | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog